X
تبلیغات
زولا

معرفی کتاب

من هشتمین آن هفت نفرم

کتاب دارای آموزه‌های اخلاقی و دینی در قالب ساختارهای ادبی با تصویرهایی چشم‌نواز برای مخاطبان نوجوان است. "سهراب نیستم وپدرم تهمتن نبود. اما زخمی در پهلو دارم. زخمی که ...


کتاب دارای آموزه‌های اخلاقی و دینی در قالب ساختارهای ادبی با تصویرهایی چشم‌نواز برای مخاطبان نوجوان است. "سهراب نیستم وپدرم تهمتن نبود. اما زخمی در پهلو دارم. زخمی که به دشنه‌ای تیز، پدر برایم به یادگار گذاشته است. هزارسال است که از زخم پهلوی من خون می‌چکد و من نوشدارو ندارم. پدرم وصیت کرده است که هرگزبرابر هیچ کی‌کاووسی گردن کج نکنم... زیرا درد است که مرد می‌زاید و زخم است که انسان می‌آفریند... و هیچ نوشدارویی شگفت‌تر از عشق نیست و نوشداروی عشق تنها در دستان اوست، او که نامش خداوند است." این کتاب دارای ۱۳ قطعه است که در هریک آموزه‌ای اخلاقی، عرفانی و دینی خواننده را به خواندن خداوند، شکستن نفس برای رسیدن به عشق خداوند، نبرد با ستم، بخشش و گذشت و ستایش زندگی که "درنگی کوتاه است" فرا می‌خواند. همه قطعه‌ها در خود نکته‌ای کلیدی، تفکربرانگیزو عرفانی دارند و مخاطب با خواندن آن‌ها و اندیشیدن درباره آن‌ها، می‌تواند به نگرشی نو و دیگرگونه از مقوله‌های دین و اخلاق دست یابد، که بخشش، رحمت، امید و پایداری هسته‌های بنیادین آن هستند. "حوا، هرروز کودکی به‌دنیا می‌آورد و فردا او را به خاک می‌سپارد. حوا می‌داند زندگی درنگی کوتاه‌است؛ و این درنگ را به شکر و شادی و شکوه پاس می‌دارد... تنورش را روشن می‌کند و نان می‌پزد و سفره‌ای به پهنای جهان می‌اندازد و فرزندانش را برسر سفره می‌نشاند. می‌گوید و می‌خندد و زندگی را لقمه‌لقمه در دهانشان می‌گذارد.

من هشتمین آن هفت نفرم، نویسنده: عرفان نظرآهاری، تصویرگر: سحر بردایی، تهران: انتشارات صابرین کتاب‌های دانه، ۱۳۸۶، ۶۰ صفحه، مصور، گروه سنی ۱۳ سال به بالا، ۲۰۰۰ تومان
منبع: ketabak.org 

 

جوانمرد نام دیگر تو

جوانمردا ! چندان که توانی از مال و جاه و از قلمرو زبان از هیچ کس دریغ مدار که وقت آید که خواهی خیری کنی و نتوانی.


جوانمردا ! چندان که توانی از مال و جاه و از قلمرو زبان از هیچ کس دریغ مدار که وقت آید که خواهی خیری کنی و نتوانی. روایت آغازین کتاب "جوانمرد نام دیگر تو" که دارای چهل روایت است، به معنای جوانمردی می‌پردازد و پیشینه آن را به عیاری (ایاری) میرساند و به آیین مهر و میترا. سپس از صفاریان و حکومت آن‌ها می‌گوید و گروه‌های دیگری که خود را جوانمرد می‌دانستند، همچون اخیان و لوتیان و جوانمردانی مانند جوانمرد قصاب و شیخ ابوالحسن خرقانی و ... در روایت پایانی که بهشتیان چشم به راه باز شدن دروازه بهشت اند تا وارد آن شوند، نخستین کسی که به او راه می‌دهند، جوانمرد است که از حکمت به شفقت میرسد و همه چیزهای خوب را برای دیگران می‌خواهد. اما جوانمرد بهشت را و نوبت نخست آن را نمی‌پذیرد و از پاداش‌های گوناگون تنها خشنودی خدا را برمی‌دارد و بهشت و نوبت اول را نیز به دیگران می‌بخشد. همه روایت‌ها درقالب قطعه‌های ادبی، آموزه‌هایی عرفانی درباره شناخت خدا، راه‌های گوناگون رسیدن به خدا، کرامت و بخشندگی، غم دیگران خوردن، تهی کردن دل و ذهن از تعلق و مرگ در خود دارند. تصویرها و نشانه‌های گرافیکی و رنگ صفحه‌ها با درونمایه و موضوع کتاب سازگارند. نویسنده در این کتاب از کاربرد کلیشه‌های مربوط به موضوع دین و عرفان پرهیز کرده است و به مخاطب امکان میدهد با نگرشی نو و حساسیت بیشتر به خدا و بندگان خدا بیندیشد.

جوانمرد نام دیگر تو، نویسنده: عرفان نظرآهاری، ویراستار: قربان ولیئی، تصویرگر: میثم موسوی، تهران: مؤسسه انتشارات صابرین، ۱۳۸۷، ۶۴ صفحه، مصور، گروه سنی ۱۳ سال به بالا، ۲۰۰۰ تومان
منبع: ketabak.org 

 

ضرب المثل های فارسی

کتابی که برای دانلود گذاشته شده یه کتاب نسبتاً کامل از ضرب المثل های معروف ایرانیه که با حروف الفبا مرتب شدن... پس پیدا کردن یه ضرب المثل خیلی هم سخت نیست.
منبع: iranischool.com 

 

کتاب نکته های کوچک زندگی

این کتاب شامل ۱۵۶۰ نکته و دستور العمل برای شاد زیستن و بهتر زندگی کردن می باشد . این کتاب به مدت دو سال در لیست محبوب ترین کتاب های روزنامه نیویورک تایمز ( New York Times ) مقام اول را به خود اختصاص داده بود .


کتاب نکته های کوچک زندگی ، نوشته ی « اچ جکسون براون » (H. Jackson Brown) نویسنده آمریکایی یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین  کتاب های جهان است . این کتاب شامل ۱۵۶۰ نکته و دستور العمل برای شاد زیستن و بهتر زندگی کردن می باشد . این کتاب به مدت دو سال در لیست محبوب ترین کتاب های روزنامه نیویورک تایمز ( New York Times ) مقام اول را به خود اختصاص داده بود .
نام کتاب : نکته های کوچک زندگی (Life’s Little Instruction)

نویسنده : اچ جکسون براون (H. Jackson Brown)

مترجم : زهره زاهدی - شبنم خوشبخت

زبان : فارسی

تعداد صفحات : ۱۶۰

فرمت کتاب الکترونیک : pdf
منبع: iranischool.com